Tayvan’daki Su Kirliliği Sorununu Vurgulayan Proje

 

Ulusal Tayvan Sanat Üniversitesi’nden I-chen, Guo Yi-hui ve Cheng Yu-ti adlı sanat öğrencileri, lezzet yerine çevresel değişikliğe odaklanarak “Kirli Su Popsicles” başlıklı bir  dizisi hazırladılar. Grup, Tayvan’daki 100 noktadan kanalizasyon numunelerinden kirli su toplayıp dondurduktan sonra polyester reçinesinde yeniden ürettiler.

İlk bakışta görsel açıdan hoşnut görünseler de, yeni zanaatın ve zanaatkâr yiyecek sisteminin estetik görünümünü taklit eder gibi görünüyor. Bununla birlikte bu dondurmaların içinde, plastiklerden şişe kapaklarına kadar her türlü çöp ve atık bulunuyor.

Proje, su kirliliği ve  dünya nüfus üzerindeki derin etkisi hakkında farkındalığın yaygınlaştırılması için tasarlanmıştır. 100 parça içeren tasarım, Young Pin Design Award’a aday gösterildi ve bu Mayıs ayında Taipei Dünya Ticaret Merkezi’nde yeni Tasarım Yarışması Sergisinde yer aldı. Aşağıdaki videoda yaratıcı bir şekilde tasarlanmış yenebilir eserlerin çoğunu görebilirsiniz. Proje hakkında daha fazla bilgi grubun Facebook’tan edinilebilir.

 

h/p:thisiscolossal
Reklamlar