İngiltere’nin En Küçük Kalesi Satılıyor

uk-castle-for-sale-1.jpg

Hiç bir kalede yaşamayı hayal ettiniz mi?. Molly’s Lodge olarak bilinen mütevazi bir saray şu anda , İngiltere’deki Long Compton köyünde satılmaktadır. Her gün satılık bir kale bulunmuyor ve bu kale için bir düzine hizmetkar ya da muhafıza ihtiyacınız olmayacak. Molly’s Lodge , daha çok bir kale gibi inşa edilmiş ev gibi.

Regal yapısı 1830’larda ünlü İngiliz mimar Edward Blore tarafından tasarlanmış ve inşa edilmiştir. Başlangıçta, Cotswolds’un kuzey kenarında oturan zengin (ve daha büyük) Weston Park Estate köşkünün bir kapısıydı. Kalenin iç özelliklerinden bir kaçı; bir döner merdiven, oturma odası , komple ayrı bir yatak odası ve bir banyo.

Molly’s Lodge , yaklaşık 800 metrekarelik iç mekan alanına rağmen geniş bir açık havada bulunuyor. Uzun bir çakıl taşı sizi eve götürüyor. Mülkünde bir bahçe, süs havuzları, meyve, sebze ve otlar yetiştirilen bir “mutfak bahçesi” bulunuyor.

Yaklaşık 690.000 USD değerinde olan Molly’s Lodge’da Molly’s Mews adlı bir bina da  bulunmaktadır . Bu ilave alan, bir çifte garaj, ofis ve bir tek yatak odalı daireye sahiptir. Yatak odasından uzakta bir çalışma alanı isteyen biri için ve ziyaretçilerin gelip kalmaları için rahat bir yer olması için idealdir.

Molly’s Lodge:  Savills

Bizi takip edin: Web site | Facebook | Instagram

h/p:mymodernmet
Reklamlar