TAHTADAN BÜYÜLEYİCİ MANTAR IŞIKLAR

yukiotakanomushroomledlights1.jpg

Japon sanatçı Yukio Takano, “büyük mantarlaşma” adlı projesinde çok tecrübeli. Çevreden esinlenen ve kurbağalar ile ilgili hikaye kitabı Esque tılsımı ilgisini çeken Takano, bulduğu sentetik malzemeleri birleştirerek büyüleyici mantarlardan büyüleyici ve etkileyici gerçek heykeller yaratıyor…

Takano’nun masal mantarları, gerçek mantarlar kadar güzeller. Her heykel aydınlık mantarlardan ve driftwood tabandan oluşmaktadır. El işçiliğiyle reçine haline getirilip  basit bir anahtarla kontrol edilen ve akıllıca gizlenmiş pillerle çalışan gizli LED ışıklarıyla donatılmıştır. Bir kez aydınlandığında, mantar başlıkları hafif bir parlaklık yayıp, çevreyi hafifçe aydınlatan minik abajur işlevi görüyor. Takano ayrıca, farklı kapaklar, saplar ve yüksekliklerle deneyler yaparak, mantarların harika dünyasındaki derinlemesine ilgisini ve kapsamlı bir bilgi olduğunu göstermektedir.

Takano, yıllardır büyüleyici modellerini hazırlamakta ve satmaktadır. Ne yazık ki, muazzam kırılgan doğaları göz önüne alındığında, onları yurtdışına sevk edemiyor. Ancak yine de hayal kurmak ve incelemek isterseniz sitesini ziyaret edin.

web sitesi

y2y3y4y5y6

y8y9y11y12y13

Mode49

 

h/p:thisiscolossal